Alevilerin ve Ezilenlerin Yılı Olsun


Bu makale 2015-01-14 23:05:00 eklenmiş ve 2370 kez görüntülenmiştir.

'Kurtuluş yok tek başına, ya hep beraber ya hiç birimiz'

Yakın geçmişimizin bu unutulmaz sloganı günümüzün 'olmazsa olmaz' bir gerçekliğine, çok stratejik önemli ihtiyacına adeta vurgu yapıyor ve bizleri 'kaçınılmaz' görevlerimiz ile karşı-karşıya bırakıyor.

 

Yukarıdaki belirleme 68 kuşağından 70'li yılların Türkiye ve Kürdistan devrimcilerine değin çok sayıda fraksiyonlara, parçalara bölünen pir-u pak gençlerin vazgeçilmez hedefleri arasında yer alıyordu.

 

Irkçı, gerici, tek'çi ve ezen sistem ise gerek devrimcilerin ve gerekse demokratik, devrimci cephesin güçlenmemesi, parçalara bölünmesi ve zayıflaması için her türden üçkağıtçılığa başvurarak denemediği yol-yöntem bırakmadı.

 

 

Bundan ötürüdür ki Osmanlı’dan cumhuriyete ve onun temsilcisi AKP hükümetine değin Alevilere karşı sürekli ve sistematik bir şekilde uygulanagelen 'pozitif ayrımcılık' devam edegeldi.

 

 

Günümüzde Alevilik hem yok sayılıyor, hem inkar ediliyor ve hem de hala yasaklı bir inanç olarak bir türlü sistem tarafından kabul görmüyor.

 

 

Sistem tarafından Aleviler gerek toplu gerekse birer-birer katlediliyor, ayrımcılığa mağruz kalıyor.

 

 

 

Koçgiri, Dersim, Maraş, Madımak ve Gezi olayları ve katledilen Aleviler bunlardan sadece bazılarıdırlar..

 

 

Deyim yerinde ise bugün Alevinin veya Aleviliğini en güzel yaşadığı yer, mutlu olduğu yer neresi diye sorulsa belki de bir bilenimiz çıkmayacak durumdayız ancak 'en mutsuz' olduğu yer neresi diye sorulduğunda ise buna kuşkusuz hep beraber 'Türkiye' diyeceğiz..

 

 

Hal böyle iken daha ne duruyoruz?

 

 

Bu zalim, bu kanlı ve haksız düzeni, bu sistemi değiştirmek ve dönüştürmek isteyen demokrasi güçleri ile bir cephede buluşmamız için hiçte küçümsenemeyecek kadar gerekçemiz vardır.

 

 

İttihat-Terakki'den günümüze başta Kürtler ve Aleviler olmak üzere 100 yıldır halklarımıza ve inançlarımıza kan kusturan, inkar eden, soykırımlar ve katlimalar yapan TC'nin, CHP'den AKP'ye kadar gelmiş-geçmiş bütün hükümetlerine karşı artık sessiz kalmamalı ve hiç vakit kaybetmeden 'dur' demek için 2015 yılı büyük bir fırsattır.

 

 

 

Yaklaşan genel seçimlerde oluşturulacak demokratik ittifak halklarımıza ve inançlarımıza özgürlük, kardeşlik, barış ve demokrasi getirecektir.

 

 

 

Zalimlerin, gericilerin, hırsızların, soykırımcı ve katliamcıların, çevre düşmanı, demokrasi karşıtı ve inkarcı-asimilasyoncuların, tek'çi, ulusalcı ve faşistlerin karşısına ancak ve ancak oluşturulacak böyle bir ittifak ile başarı sağlanacağından kimsenin kuşkusu olmamalıdır..

 

 

 

Alevilerin, Kürtlerin, Emekçilerin ve Ezilenlerin-Mazlumların Demokrasi Cephesi ittifağının %10 barajı gibi bir engelide aşarak iktidara yürüyeceği 2015 genel seçimleri aynı zamanda Aevilerin de kurtuluşu olacaktır..

 

 

 

Muaviye ile Yezit'in güncel kanlı ittifakı'na dur diyebilmenin başka bir seçeneğide kalmamaıştır.

 

 

 

Bu nedenle Alevilerin ve ezilenlerin 'Kurtuluş yok tek başına, ya hep beraber ya hiç birimiz' esprisi ile 2015 genel seçimlerine yaklaşması en önemli başlıca görevleri arasında yer almalıdır.

 

 

 

2015 yılı, halklarımıza ve inançlarımıza özgürlük, barış, kardeşlik getirmesi temennisi ile..

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Arşiv Arama
- -
Anket
Dersim Haber  Merkezi
© Copyright 2013 DM ISLEM. Tüm hakları saklıdır. Bu site DM ISLEM haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.