Dersim’de ‘çözüm’ konulu toplantı


Bu haber 2015-07-01 19:50:11 eklenmiş ve 1681 kez görüntülenmiştir.

Dersim’de Toplumsal Barış İçin Gençlik Girişimi öncülüğünde çözüm süreci ile ilgili düzenlenen toplantıda, “Ülkemizde, bölgemizde barış ve kardeşliğin tesis edilmesi için bundan önce olduğu gibi bundan sonra da kararlı şekilde mücadele etmeye devam edeceğiz” mesajı verildi.

Toplumsal Barış İçin Gençlik Girişimi tarafından Dersim Merkez Moğultay Mahallesi’nde bir kafede çözüm süreciyle ilgili toplantı gerçekleştirildi. Kent esnafı ve farklı meslek gruplarından vatandaşların katıldığı toplantı başlatılan çözüm sürecinin devam etmesi gerektiği dile getirildi.

Toplantının düzenlenme amacına ilişkin bilgi veren Toplumsal Barış İçin Gençlik Girişimi Eş sözcüsü Ferhat Güven, daha önce de sürecin devam etmesi için barışı haykırdıklarını belirterek, “Bizleri yüzyıllar boyu Türk-Türk, Alevi-Sünni diye ayırdılar. Komiktir ki bizleri biz erkekleri sakallarımız ikiye ayırdı. Bizler artık bir arada barış ve huzur içinde yaşamak istiyoruz. Bu nedenle bu toplantıyı gerçekleştirerek yeniden barışı haykırdık. Ülkemizde, bölgemizde barış ve kardeşliğin tesis edilmesi için bundan önce olduğu gibi bundan sonra da kararlı şekilde mücadele etmeye devam edeceğiz” dedi.

Esnaf ve farklı meslek gruplarıyla bir araya gelerek çözüm sürecini değerlendirdiklerini dile getiren Girişim Eş sözcüsü Eylem Çelik ise şunları belirtti: “Uzun zamandır yürütülen çözüm sürecinin tıkanma noktasına gelmiş olması kadınlar, gençler, çocuklar ve geleceğimiz açısından endişe verici. Bizler bir araya gelerek çözüm sürecinin devamı için kamuoyu oluşturmayı düşünüyoruz. Bu toplantı bu anlamda son derece verimli oldu.”

Katılımcıların sürece ilişkin görüşlerini belirtmesinin ardından toplantı barış temennisiyle sona erdi.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer DERSÎM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Arşiv Arama
- -
Anket
Dersim Haber  Merkezi
© Copyright 2013 DM ISLEM. Tüm hakları saklıdır. Bu site DM ISLEM haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.